Аз сложих подобни в котела на грейко и сега патя от ниска температура в комина. Кондензира на всички мощности. Над 70 гр не съм го виждал. Показва 50-52 градуса на пушека, но считам че има грешка тъй като термометърът (със сонда 100 мм) е до 500 градуса и водата е 60 някъде, така че няма как да издиша с 52 градуса. Мисля че и горенето се бърка поради ниската тяга. Пелетите загасват, пали, гасне, пуши ... но не съм горил слънчоглед без тази добавка. Пробвай като си мераклия.
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Su-37
- специалист
3262 мнения в "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения."
tosco
- специалист
- Мнения: 48
filmatoplo написа:Който иска да се сърди но тази камина ползва инертно гориво и не може да отсича температурата в диапазона 0,1 гр ,то на газ не може камоли на пелети.Аз го постигам в диапазон 1 градус ,пък който си блъска главата за друго си е за негова сметка.Добре де, а не може ли като се нагласи например на 22 градуса, да ги достигне и да си изрежда степените на мощност без да гасне и да пали? На родителите ми където сложихме Алба 18, като и туря 21 радуса-работи до 24 и гасне, после се запалва на 18.5 градуса.
Има ли вариант да се направи да си потдържа зададените градуси, без да пали и гаси?
nokoniko
- специалист
- Мнения: 434
tosco написа:Когато достигне желаната температура/21 градуса/ намалява ли огъня. Явно когато мине на най-малка мощност/ 1/ продължава да качва температурата. Параметър 10, 18, 24, 28, 50, 51 и 53 колко са ти? Явно трябва да ги намалиш/10 и 24/ и така ще падне и разхода.filmatoplo написа:Който иска да се сърди но тази камина ползва инертно гориво и не може да отсича температурата в диапазона 0,1 гр ,то на газ не може камоли на пелети.Аз го постигам в диапазон 1 градус ,пък който си блъска главата за друго си е за негова сметка.Добре де, а не може ли като се нагласи например на 22 градуса, да ги достигне и да си изрежда степените на мощност без да гасне и да пали? На родителите ми където сложихме Алба 18, като и туря 21 радуса-работи до 24 и гасне, после се запалва на 18.5 градуса.
Има ли вариант да се направи да си потдържа зададените градуси, без да пали и гаси?
nokoniko
- специалист
- Мнения: 434
tosco написа:Да, намалява си огъня и почти започва да тлее, после пак усилва, намалява и след около 2-2,5 часа загасва.Явно е по-мощна от желаното. Имаш ли термо глави на радиаторите. Напиши параметрите, които ти написах. Трябва да и се намали мощността. на каква степен си я включил.
При зададени 21 градуса, загасва на 23 а пали на 18,5. Искам ми се да си направи зададените градуси и да си ги потдържа.
simeon_86
- напреднал
- Мнения: 44
tosco написа:Да, намалява си огъня и почти започва да тлее, после пак усилва, намалява и след около 2-2,5 часа загасва.
При зададени 21 градуса, загасва на 23 а пали на 18,5. Искам ми се да си направи зададените градуси и да си ги потдържа.
E това е аналогичен проблем на моя, който го решихме по-горе. Ако искаш печката да ти пали на - 1 градус от нагласеното и да гасне примерно на +0,1(или поне в диапазона) си направи параметрите, както аз ги направих горе.
п50 - 10 (10x0,1 градуса) = 1 градус ... т.е ако си настроил на 22 градуса ще пали при спадане на температурата на 21 градуса.
п53 - 1 (1x0,1 градъса) = 0,1 градус ... т.е при настроени 22 градуса печката ще почне да гасне на 22,1 градуса... в моя случай на 22,3 е угаснала вече.
Много важно параметъра 51 да ти е с желаните градуси на температурата на въздуха, която желаеш. Тука специално поздравявам колегата за откритието му .. Тука имаш скала от 25 - 255, но това са градусите умножени по 5.. т.е. Ако искаш 22 градуса ще трябва да умножиш по 5 и получаваш стойността, която трябва да напишеш в п51. 22x5 = 110. Успех!
filmatoplo
- майстор
- Мнения: 17842
След няколко дни ще пущам две Екоспарки ,ще видя как е положението ,по спомен парапараметъра в менюто беше 115 за стайната не съм го променял ,а от дисплея си настройвам малки градуси от 22-24 градуса .Не съм обръщал внимание във параметрите дали се мени .
Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!