• 1
  • 2
Проявете вашата изобретателност.
MamaMy - майстор
Или накарай мързеливия на работа...
Старата пръскачка беше пластмасова и с ръчна помпа. Удариш и 10-тина помпи и пръскаш. Пак 10 и т.н. Двор голям, бурени много. Редовно пръскане с Раундъп и ми писна. Изкормих помпата и и монтирах вентил от гума на кола. С компресор от хладилник за 5 минути почивка пръскам 15 минути и не се уморявам, но "матряла лош". Почна да издиша пластмасата от всякъде. Тогава от форумите изникна предложения неръждаем кег. Веднага се прицелих. Идеален за целта. Фабрично си има два клапана. Единия е с тръба до дъното. Капачката е с лесно отваряне което не е свързано с разкачване на каквото и да е. Изкормих клапаните. На единия монтирах вентил, а на другия с електрожена заварих поцинкован нипел. Имам много стари ВиК части на които едва ли ще им измисля друго приложение. Монтирах сферичен кран 1/2 към 3/4 и с накрайник от стар маркуч от пералня вързах тръбата с дюзата от старата пръскачка. Това е единствената част от нея която работи без проблем. Пръска ситно като мъгла. Получи се перфектен резултат:

Прикачен файл

0447.jpg
0447.jpg (120.68 KиБ) Видяна 16978 пъти

Прикачен файл

0450.jpg
0450.jpg (89.37 KиБ) Видяна 16978 пъти

Прикачен файл

0451.jpg
0451.jpg (48.59 KиБ) Видяна 16978 пъти

Прикачен файл

0454.jpg
0454.jpg (62.81 KиБ) Видяна 16978 пъти

Прикачен файл

0448.jpg
0448.jpg (43.35 KиБ) Видяна 16978 пъти
Последна промяна от MamaMy на нед яну 02, 2011 10:29 pm, променено общо 2 пъти.
MamaMy - майстор
Още две снимки:

Прикачен файл

0452.jpg
0452.jpg (30.45 KиБ) Видяна 16973 пъти

Прикачен файл

0453.jpg
0453.jpg (43.5 KиБ) Видяна 16973 пъти
solo5 - майстор
Добра работа :2thumbs:
... а как стои въпросът с теглото? :?
MamaMy - майстор
Току що претеглих празен кег. Тежи 3,150 кг. За носене съм приготвил да направя дръжки като раница от стари автомобилни колани. :-D

ПП Ще ги хвана с видички в гумираната част. Така беше закрепена една алуминиева табелка със инвентарен номер
Последна промяна от MamaMy на ср сеп 15, 2010 1:35 pm, променено общо 1 път.
crez - майстор
Откъде се сдоби с кега, на каква цена?
ArturDent - Почти Безобиден
MamaMy, ако успееш да вдигнеш достатъчно налягане, може да сложиш по-дълъг маркуч и да не се налага да мъкнеш кега с тебе.
MamaMy - майстор
E, аз пръскам и улицата щото няма асфалт и буренясва много. Така ми е достатъчно удобно. Ползвах я вече няколко пъти дори без колани. Един декар се пръска с две зареждания. Препоръчвам изпускане на налягането преди отварянето. Аз няма да буренясам скоро. Добре, че пръскам със защитни очила :-D .
PCL82 - майстор
Идеята е хитра и ми хареса.
Само бих те посъветвал да потърсиш друг препарат, а не Раундъп на Монсанто, за да не тровиш майка България. Бурените се приспособяват, а препаратът се разгражда само на 2% за години наред.
MamaMy - майстор
Давай препарата. Раундъпа и така почти не работи. Действа само на най-хубавата тревичка, а големите бодили и широколистните не ги закача. :?
  • 1
  • 2

Тема "Пръскачка за лозе от кег на Кока-Кола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: